این جستار شامل 7 پاسخ ، و دارای 4 کاربر است ، و آخرین بار توسط  معین میرعماد در 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
  • نویسنده

معین میرعماد
    سرپرست کل

جنسیت اسم در زبان ایتالیایی

معین میرعماد
    سرپرست کل

اسم mano با اینکه حرف آخر آن o می باشد ولی مفرد مونث هست. la mano

budbnik
    مشارکت کننده

با سلام.
    یک سوال داشتم. چرا کلمه avvocato به معنای وکیل با اینکه به حرف o ختم شده مونث است؟

معین میرعماد
    سرپرست کل

سلام . کلمه avvocato به معنای وکیل به دلیل اینکه ریشه خارجی داره در حالت مذکر و مونث به همان شکل avvocato می باشد. میتوان گفت این اسم و سایر اسم های دارای ریشه خارجی از قانون مذکر مختوم به o و مونث مختوم به a پیروی نمی کند.

sahar
    مشارکت کننده

اسم هایی که به e ختم می شوند را چگونه تشخیص بدهیم که مذکر یا مونث هستند؟ من تو این مورد خیلی مشکل دارم.

معین میرعماد
    سرپرست کل

اسامی که به حرف e ختم می شوند در ابتدا باید مشخص کنیم که مفرد یا جمع هست. این موضوع را می توان به صورت تجربی و یا از روی جمله و حرف تعریف معین یا نا معین تخیص داد. سپس در صورتی که اسم جمع باشد میتوان به احتمال 90 درصد گفت که جمع مونث می باشد. اگر اسم مفرد بود تخیص مونث یا مذکر بودن بر اساس تجربه می باشد . برای مثال :

il/la insegnante مفرد است پس معلم ( هم در حالت مذکر و هم در حالت مونث)
    le matite مداد ها ( جمع مونث)

xdr
    مشارکت کننده

سلام
    من تازه یادگیری زبان ایتالیایی رو شروع کردم. تو درس اول کتاب نوو اسپرسو چرا دو مدل tu به معنی تو و lei به معنی او مونث پرسیده شده؟ منظورش چی هست؟

معین میرعماد
    سرپرست کل

سلام. در زبان ایتالیایی اگر یک نفر را مخاطب قرار بدهیم و از سوم شخص مفرد مونث یعنی lei استفاده کنیم . محترمانه با وی گفتگو کرده ایم. به همین دلیل tu دوستانه و lei مودبانه می باشد .

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید. Login here